Τα μαζεύει ο Μουτζούρης για το ομοφοβικό σχόλιο σε Κασσελάκη
![Τα μαζεύει ο Μουτζούρης για το ομοφοβικό σχόλιο σε Κασσελάκη](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2020/03/κώστας-μουτζούρης-850x560.png)
Στροφή 180 μοιρών έκανε ο Κωνσταντίνος Μουτζούρης μετά τον θόρυβο και τις αντιδράσεις που προκλήθηκαν σχετικά με τα ομοφοβικά σχόλια για τον Πρόεδρο του ΣΥΡΙΖΑ. Με αφορμή βίντεο που κυκλοφόρησε ο περιφερειάρχης Βορείου Αιγαίου Κωνσταντίνος Μουτζούρης έκανε την παρακάτω δημόσια δήλωση:
“Σχετικά με βίντεο από παλαιότερη προσωπική μου στιγμή με φίλους, που παρεμβαίνουν σε μια χιουμοριστική συζήτηση η οποία κατεγράφη παρανόμως (πράξη για την οποία επιφυλάσσομαι) και διέρρευσε σκοπίμως για ιδιοτελείς και εκβιαστικούς λόγους, έχω να επισημάνω τα παρακάτω:
Σε ό,τι με αφορά, ουδέποτε ο σεξουαλικός προσδιορισμός ενός ανθρώπου αποτέλεσε ή αποτελεί στοιχείο που να επηρεάζει την κρίση μου. Όσοι με γνωρίζουν ξέρουν.
Ο μοναδικός στόχος μου είναι να προσφέρω έμπρακτα και με έργο στην κοινωνία του Βορείου Αιγαίου. Οτιδήποτε άλλο έχει σκοπό να πλήξει εμένα προσωπικά και να αποπροσανατολίσει την κοινή γνώμη”.