Ο ΟΦΗ “έβαψε” πολύχρωμο το έμβλημα του για να τιμήσει τον μήνα του Pride
![Ο ΟΦΗ “έβαψε” πολύχρωμο το έμβλημα του για να τιμήσει τον μήνα του Pride](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2023/06/ofi-emvlima-pride.webp)
Για μια ακόμη χρονιά ο ΟΦΗ έντυσε το έμβλημά του στα χρώματα του ουράνιου τόξου που συμβολίζει τη ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα και τον Μήνα Υπερηφάνειας Υπενθυμίζεται ότι το 2021 η ομάδα της Κρήτης έγινε η πρώτη της Super League που στήριξε ανοικτά τη ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα, αλλάζοντας τα χρώματα στο σήμα της.
Άλλωστε, οι “ασπρόμαυροι” έχουν πρωτοπορήσει σε διάφορα κοινωνικά ζητήματα, εκφράζοντας την στήριξή τους σε πολλές κοινωνικές ομάδες.
![](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2023/06/ofipride-602x430.webp)