Υπό μερικό έλεγχο η φωτιά στη περιφερειακή του Αιγάλεω
![Υπό μερικό έλεγχο η φωτιά στη περιφερειακή του Αιγάλεω](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2021/07/pyrosvestiki-1-850x560.jpg)
Υπό μερικό έλεγχο κατάφεραν να θέσουν οι πυροσβεστικές δυνάμεις την πυρκαγιά, που ξέσπασε νωρίτερα σε χαμηλή βλάστηση στην περιφερειακή οδό του Αιγάλεω.
Σύμφωνα με την Πυροσβεστική η φωτιά εκδηλώθηκε περίπου στις 15.20 σε χαμηλή βλάστηση και δεν απειλούσε κατοικίες ή κάποιον οικισμό. Για την κατάσβεση της πυρκαγιάς επιχειρούν 56 πυροσβέστες με 2 ομάδες πεζοπόρων τμημάτων, 15 οχήματα και ένα ελικόπτερο. Συνδρομή παρέχουν υδροφόρες των ΟΤΑ.