Κασσελάκης/Μοίρες Ηρακλείου: Η ζεστή υποδοχή και η συνάντηση με συγγενή οικογένειας που τον είχε βοηθήσει στις ΗΠΑ (vid)
![Κασσελάκης/Μοίρες Ηρακλείου: Η ζεστή υποδοχή και η συνάντηση με συγγενή οικογένειας που τον είχε βοηθήσει στις ΗΠΑ (vid)](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2024/04/kasselakis-moires-irakleio-850x560.webp)
Στις Μοίρες Ηρακλείου βρέθηκε το βράδυ ο Στέφανος Κασσελάκης ο οποίος συνεχίζει την περιοδεία του στην Κρήτη. Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ έτυχε ζεστής υποδοχής, καθώς πλήθος κόσμου έσπευσε να τον συναντήσει, σε έναν νομό που ο ΣΥΡΙΖΑ στις περασμένες εκλογές ήταν τρίτο κόμμα, με 10 μονάδες διαφορά από το ΠΑΣΟΚ. Ο Στέφανος Κασσελάκης ξεκίνησε την περιοδεία του με επίσκεψη στο φράγμα Φανερωμένης και στην συνέχεια μετέβη στις Μοίρες, όπου είχε συνάντηση με το δήμαρχο Φαιστού Γρηγόρη Νικολιδάκη.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει σε θερμό κλίμα με πολίτες και καταστηματάρχες, ενώ δεν έλειψαν οι καθιερωμένες τσικουδιές.
Μάλιστα ο Στέφανος Κασσελάκης συνάντησε συγγενή οικογένειας που τον είχε βοηθήσει όταν ήταν μαθητής στις ΗΠΑ. «Ξέρετε πόσο καλά μου συμπεριφέρθηκε η οικογένειά σας όταν ήμουν 14 χρονών στην Αμερική; Δεν έχετε ιδέα. Πήγα λύκειο εσώκλειστος 15 λεπτά μακριά από το σπίτι τους και ό,τι χρειαζόμουν, ήταν εκεί» τόνισε ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ – ΠΣ.
![Ο Στέφανος Κασσελάκης](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-04/kasselakis-moires2.jpg?itok=TbEjGtpY)
![Ο Στέφανος Κασσελάκης](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-04/kasselakis-moires3.jpg?itok=q7F4Q12r)
![Ο Στέφανος Κασσελάκης](https://www.avgi.gr/sites/default/files/styles/default/public/2024-04/kasselakis-moires4.jpg?itok=2J-7vbv1)