Ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού παρέλαβε ασθενή από πλοίο -Διεκομίσθη στα Χανιά (vid)
![Ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού παρέλαβε ασθενή από πλοίο -Διεκομίσθη στα Χανιά (vid)](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2024/02/capture_20240226213528752.bmp)
Ελικόπτερο του Πολεμικού Ναυτικού (τύπου S70B, Aegean Hawk) μετέφερε χθες το βράδυ ασθενή, μέλος του πληρώματος του φορτηγού πλοίου M/V SEABRAVERY σημαίας Μάλτας, στην 115 Πτέρυγα Μάχης στα Χανιά. Ο ναυτικός παρελήφθη από ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ και διακομίσθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων.
Η αερομεταφορά του έγινε μετά από αίτημα του Ενιαίου Κέντρου Συντονισμού Έρευνας και Διάσωσης.