Αγγελούδης: “Αλλάξαμε σελίδα στη Θεσσαλονίκη – Γράφουμε όλοι μαζί ιστορία”
![Αγγελούδης: “Αλλάξαμε σελίδα στη Θεσσαλονίκη – Γράφουμε όλοι μαζί ιστορία”](https://www.libre.gr/wp-content/uploads/2023/10/Capture-139-850x560.png)
«Τώρα ξεκινάμε, δεν περισσεύει κανείς» δήλωσε ο νέος δήμαρχος Θεσσαλονίκης Στέλιος Αγγελούδης, κατά τη διάρκεια των δηλώσεών στις κάμερες όντας εμφανώς συγκινημένος.
«Είναι δική μας η ευθύνη να κερδίζουμε την εμπιστοσύνη των πολιτών με τη δουλειά μας», δήλωσε ο νέος Δήμαρχος Θεσσαλονίκης, Στέλιος Αγγελούδης. Εμφανώς συγκινημένος για τη μεγάλη νίκη του απέναντι στον Κωνσταντίνο Ζέρβα δήλωσε:
«Η Θεσσαλονίκη μίλησε, οι πολιτές μίλησαν. Θέλω να ευχαριστήσω όλους τους Θεσσαλονικείς. Και αυτούς που μας στήριξαν και όσους έκαναν άλλη επιλογή και αυτούς που επέλεξαν αποχή. Είναι δική μας η ευθύνη να κερδίζουμε την εμπιστοσύνη τους με τη δουλειά μας», τόνισε ο Στ. Αγγελούδης.
Ο ίδιος ευχαρίστησε τους συνεργάτες, τους εθελοντές της παράταξης και τους υποψήφιους για «αυτό το όμορφο ταξίδι για την πόλη μας».
«Αλλάξαμε σελίδα, γράφουμε ιστορία όλοι μαζί» είπε ο Στ. Αγγελούδης «για μια καλύτερη καθημερινότητα, για τη Θεσσαλονίκη που μας ενώνει». Και κατέληξε: «Τώρα ξεκινάμε, δεν περισσεύει κανείς».