Ο Ολυμπιακός Β΄αποχώρησε στο ημίχρονο από τον αγώνα με την Καλλιθέα – Σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τη διαιτησία

Πήρε την ομάδα και… έφυγε ο Ολυμπιακός Β’ από τον αγώνα με την Καλλιθέα για το πρωτάθλημα της Super League 2.

Oι «ερυθρόλευκοι» αποχώρησαν στο ημίχρονο από το γήπεδο της Καλλιθέας και την αναμέτρηση με την ομώνυμη ομάδα σε ένδειξη διαμαρτυρίας!

Για να τα πάρουμε με τη σειρά, από τον Ολυμπιακό εκφράζονται παράπονα για τη διαιτησία, αφενός για το πρώτο τέρμα της Καλλιθέας, καθώς θεωρούν πως υπάρχει οφσάιντ, αλλά και για το ακυρωθέν γκολ (αυτογκόλ του Ευαγγέλου) λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημίχρονου.

ο Ολυμπιακός είχε απειλήσει με αποχώρηση από το πρωτάθλημα της Super League 2, πάρθηκε η απόφαση στα αποδυτήρια του «Ελ Πάσο» να μη βγει η Β’ ομάδα για το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την Καλλιθέα και να φύγει από το γήπεδο, με το σκορ στο 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Βάσει του άρθρου 21 του ΚΑΠ, αυτό θα είναι και το τελικό σκορ (και όχι 3-0), αφού ο Ολυμπιακός Β’ αποχώρησε με την Καλλιθέα να προηγείται, ενώ προβλέπονται ακόμα:

Αφαίρεση πέντε βαθμών από το τωρινό, αλλά και το επόμενο πρωτάθλημα, όπως επίσης και πρόστιμο από 20 έως 200 χιλιάδες ευρώ.