Στις καθυστερήσεις ο ΠΑΟΚ πέταξε εκτός Κυπέλλου την ΑΕΚ

Ένα υπέροχο γκολ του Κούρτιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων άλλαξε τα δεδομένα, στέλνοντας τον ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, σε μια αναμέτρηση που έγινε στο ΟΑΚΑ, μετατράπηκε σε θρίλερ στο τέλος και ολοκληρώθηκε με 2-1 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 1-0 στο 82ο λεπτό και κρατούσε τη νίκη-πρόκριση στα χέρια της, αφού το πρώτο ματς στην Τούμπα είχε τελειώσει με λευκή ισοπαλία (0-0). Ωστόσο, οι Θεσσαλονικείς είχαν αντίθετη άποψη και αφού ισοφάρισαν με τον Κούρτιτς, άρπαξαν τη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μιτρίτσα.