“Πέρασε” ο ΟΦΗ από την Λαμία (1-2)

Ο ΟΦΗ πέρασε αλώβητος από τη Λαμία, καθώς με αυτογκόλ του Βύντρα στο 35΄ και τέρμα του Σαρδινέρο στο 72΄ νίκησε με 2-1 την ομάδα της Φθιώτιδας (μείωσε με πέναλτι ο Ρόμανιτς στο 90΄+5), ξεπερνώντας γρήγορα την ήττα από τον Απόλλωνα Λεμεσού και τον αποκλεισμό από το Europa League.

Από την πλευρά του, το συγκρότημα της Στερεάς Ελλάδας πλήρωσε το άτολμο πρώτο ημίχρονο και την αστοχία του στην επανάληψη, γνωρίζοντας δεύτερη ήττα στις ισάριθμες αγωνιστικές της Super League που έχουν διεξαχθεί.

ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Πετράκης): Επασί, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Βύντρα, Σκόνδρας (66΄ Προβυδάκης), Μπεχαράνο, Νιασέ (76΄ Παλαβαντισβίλι), Βιγιάλμπα (64΄ Μπιανκόνι), Ρόμανιτς, Βασιλόγιαννης (76΄ Κωστίκας), Καραμάνος (46΄ Χατζηστραβός).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Σακόρ (61΄ Μεγιάδο), Σελίμοβιτς, Νέιρα, Ναμπί (90΄+8 Βούρος), Διαμαντής (61΄ Σολίς), Γιαννούλης, Γκαργκατζαλίδης (77΄ Γρίβας), Στάικος (60΄ Σαρδινέρο), Κοροβέσης.