Ολυμπιακός: Το ηλεκτροσόκ του Μπαρτζώκα στο ημίχρονο με τον Παναθηναϊκό (vid)

Στο ημίχρονο του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό ο Γιώργος Μπαρτζώκας κλήθηκε να τοποθετηθεί για την κακή εμφάνιση του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ.

Ο Έλληνας προπονητής δεν κρύφτηκε πίσω από το δάχτυλό του: “Πρέπει να κάνουμε επανεκίνηση του τρόπου με τον οποίο παίζουμε. Δεν είναι νοοτροπία αυτό. Δεν μπορούμε να κερδίσουμε με τις φανέλες” είπε μεταξύ άλλων ο τεχνικός του Ολυμπιακού και απ΄ ότι φάνηκε οι παραινέσεις του προς τους «ερυθρόλευκους» στ αποδυτήρια της ομάδας έπιασαν τόπο….

Μία μέρα μετά, η “ερυθρόλευκη” ΚΑΕ δημοσίευσε ένα VIDEO με τα παραλειπόμενα του αγώνα, όπου ξεχωρίζει το φατούρο στον Έισι, η προφητεία του Ντόρσεϊ, τα χαμόγελα των Πρίντεζη-Λαρεντζάκη και το “one more”, δηλαδή “ένα ακόμα”, που ακούστηκε στα αποδυτήρια μετά το ματς.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Μπαρτζώκας αναφέρθηκε στο σημείο που κρίθηκε το ματς, λέγοντας:

«Παίξαμε σοβαρό μπάσκετ στο τρίτο δεκάλεπτο, είχαμε ταχύτητα, εκπληκτική δουλειά. Ήμασταν συμπαγείς στην άμυνα και πήραμε τη διαφορά που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ μας. Κάναμε ότι μπορούσαμε για να τελειώσει το παιχνίδι.

Είναι απλά το 2-0, έχουμε δει πολλά πράγματα. Τώρα θέλουμε με τον κόσμο μας μαζί στο τρίτο παιχνίδι για να πάρουμε το πρωτάθλημα».