Εισβολή οπαδών του ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με τον Άρη – Στα αποδυτήρια διαιτητές και ομάδες

Γενικευμένη ένταση στην Τούμπα, λίγο πριν από το τέλος του ΠΑΟΚ – Άρης. Εισβολή οπαδών, ρίψη αντικειμένων, κροτίδες, μάχη με τις αστυνομικές δυνάμεις και αποχώρηση διαιτητών και ομάδων.

Επεισοδιακό ήταν το φινάλε του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη, καθώς με το σκορ στο 0-1 και με το χρονόμετρο στο 90+2′, οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αφού προηγουμένως είχαν κάνει ρίψη φωτοβολίδων και αντικειμένων.

Το ματς της 11ης αγωνιστικής της Super League Interwetten διακόπηκε από τον Μπόμπι Μάντεν, οι διαιτητές και οι περισσότεροι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κατευθύνθηκαν προς τα αποδυτήρια του γηπέδου της Τούμπας, την ώρα που υπήρχε πολλή ένταση ανάμεσα στις αστυνομικές δυνάμεις και τους οπαδούς περιμετρικά της Θύρας 4.

Ο τέταρτος διαιτητής είχε δώσει τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων, ενώ αμέσως μετά από τη διακοπή οι περισσότεροι οπαδοί του ΠΑΟΚ αποχώρησαν από το γήπεδο.