Ατρόμητος – Λαμία 1-1

Όση δράση έλειπε από όλο το παιχνίδι, παρουσιάστηκε συμπυκνωμένη σε ένα πεντάλεπτο στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου της 2ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Super League!

Ατρόμητος και Λαμία αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο άδειο Περιστέρι, σκορ που διαμορφώθηκε από το 44′ μέχρι το 45+4′ πριν ο διαιτητής στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια!

Ο Ατρόμητος έχασε σπουδαία ευκαιρία στο 84′ για να πανηγυρίσει τη νίκη, αλλά η κεφαλιά του Ρισβάνη από τη σέντρα του Γκάλο βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το σκορ άνοιξε στο 44′ ο Αντέτζο. Η Λαμία κέρδισε κόρνερ, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Ρισβάνη και την πρόλαβε ο Σασί πριν βγει κόρνερ γυρίζοντας στο ύψος του πέναλτι. Εκεί πετάχτηκε ο Αντέτζο πριν από τους αμυντικούς και άνοιξε το σκορ.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κιβρακίδης κέρδισε φάουλ σε καλή φάση από τον Σασί. Ο Ροντρίγκο Γκάλο ανέλαβε να το εκτελέσει και με τρομερό χτύπημα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Βέβαια οι δύο ομάδες δεν μπορούν να ξεφύγουν από τη μοίρα τους. Και τα δύο παιχνίδια της κανονικής περιόδου έμειναν ισόπαλα με γκολ. Και πάλι 1-1 στο Περιστέρι στις 18 Δεκεμβρίου με σκόρερ τους Βέλλιο και Τουράμ και 2-2 στη Λαμία την 1η Σεπτεμβρίου (11’ φάουλ Σάλιακας, 78’ πέναλτι Τουράμ – 35’ κεφαλιά Γούτας, 79’ σουτ Βέλλιος)

Πηγή: ΕΘΝΟΣ